PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 405
ocen
7,4 10 1 296405
7,0 21
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Ja jestem liberałem, może nie konserwatywnym, ale blisko mi do idei głoszonych przez JKM i Rona Paula. Liberałem, nie tego rodzaju co lewacy jak Obama lub Tusk.

Myślę, że ten film ma dużą siłę oddziaływania i to DOBRZE, że tak wielu ludzi w jakiś sposób go krytykuje.
To znaczy, że nie macie otwartych umysłów, tylko zamknięte, AKTYWNE umysły.
Obecna kultura masowa namawia wszystkich do bezkrytycznego przyjmowania treści. Posiadanie "otwartego" umysłu jest modne, jest wręcz wymagane od mas.

Moim zdaniem, film jest bardzo dobry. Dlaczego? Ze względu na jego główny przekaz, "gotowość do poniesienia śmierci za ideę".

Dałbym mu 10/10, jednak razi mnie niewątpliwe nawiązanie do rządów Busha. Nie przepadam ani za Bushem, ani za Obamą, razi mnie to, że film w sposób subtelny próbuje widzowi zasugerować "właściwą opcję" polityczną.

Natomiast skąd biorą się te krzyki, na temat promowania homoseksualizmu lub islamu w tym filmie?
Do reszty was pogięło? W tym filmie, homoseksualistów oraz innowierców wywozi się do obozów.
Naprawdę chcielibyście, by wyglądało nasze państwo? Naprawdę chcielibyście, by w naszym państwie niszczono ludzi nieprzystających do norm narzucanych przez system?
Chcielibyście, by niszczono życia homoseksualistom w taki sposób jak np. Alanowi Turingowi?

ocenił(a) film na 6
mamakin

No to nie wiem czy wiesz że JKM to żyd, a film jest gloryfikacją masonów.

ocenił(a) film na 8
Damianq

To mnie rozbawiłeś człowieku. Gdyby JKM był żydem, to już dawno zajmowałby jakieś wysokie stanowisko. A także nie głosiłby takich treści jak teraz. Nie liczę na wielkie zmiany w najbliższym czasie, ale za 5-10 lat kiedy dzisiejsze młode pokolenie (wśród którego idee JKM są bardzo popularne) będzie miało realny wpływ na Polskę, to mogą się zacząć głębokie zmiany w tym kierunku i byłoby to żydom bardzo nie na rękę, ponieważ w tym skorumpowanym ustroju który mamy obecnie oni czują się jak ryby w wodzie.

ocenił(a) film na 6
tsw90

masoneria w każdym ustroju demokratycznym czuje się dobrze, nie ważne czy jest skorumpowany

JKM nazywa się naprawdę Ozjasz Goldberg i jest żydem

ocenił(a) film na 8
Damianq

Hmmm no to też by nie pasowało bo Korwin jest najbardziej znanym przeciwnikiem demokracji w naszym kraju i wiele ludzi tą ideą od niego się zaraża, więc nie jest to działanie sprzyjające dalszemu prosperowaniu masonerii w naszym kraju nie sądzisz?

ocenił(a) film na 6
tsw90

stwierdzam fakt jego żydowskiego i kapitalistycznego pochodzenia, nie moówie że jest masonem

ocenił(a) film na 8
Damianq

Dosyć daleko poszedłeś z tym faktem, bo jak dotąd nie natrafiłem na żaden dowód tego że Korwin jest żydem. A jeśli masz takie źródła to chętnie obejrzę. Ja zwracam jednak przede wszystkim na idee które on głosi i choćby był żydem to nie straci mojego poparcia, bo to co PRÓBUJE robić od wielu lat zasługuje na większy szacunek niż to, w jaki sposób rodowici Polacy z Pis-u, Po i innych band rujnują ten kraj.

ocenił(a) film na 10
mamakin

"Natomiast skąd biorą się te krzyki, na temat promowania homoseksualizmu lub islamu w tym filmie?
Do reszty was pogięło? W tym filmie, homoseksualistów oraz innowierców wywozi się do obozów."

Właśnie o to chodzi, że "zły i niefajny" rząd zabija homoseksualistów i muzułmanów, a polityką zajmuję się kościół katolicki, dlatego film jest "anty-katolicki". Jeżeli negatywne postacie mordują homoseksualistów, to homosie są uznane za postacie pozytywne. A jeżeli negatywną postacią jest katolicki ksiądz, dmuchający małe dzieci, to w jakim świetle film pokazuję katolików?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones