PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 433
oceny
7,4 10 1 296433
7,0 21
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Film jest propagandowy i ukazuje ustrój totalitarny za kompletne zło co nie zawsze jest prawdą gdyż jak za monarchą absolutnym stoi osoba dobra i altruistyczna i chce dobra dla ludzi to w tym wypadku ten ustrój jest wielce pożądany i jak najbardziej potrzebny.

Można się tu dopatrzyć więcej propagandy i z tym filmem trzeba uważać nie brać go na poważnie więc tylko dla rozrywki.

ocenił(a) film na 6
nudecroft

A żyłeś kiedyś w monarchii absolutnej, że tak ciepło niej mówisz? Totalitaryzm jest z gruntu zły, bo odbiera wolność

Agatonik

Nie musiałam żyć wtedy po prostu wiem jak ona działa. Daje władzę jednostce. Rządy dyktatury są potrzebne ale tylko wtedy gdy monarcha chce dobrze dla ludu a to bardzo rzadko bywa. Nie przytoczę ci teraz przykładu ale jedno co mi się nasuwa to rządy króla Salomona był ponoć mądry. Nie znam szczegółów jego rządów choć podobno był sprawiedliwy.

nudecroft

A kiedy to w historii na czele państwa totalitarnego stała 'dobra' osoba? Zakładasz coś co jest niemozliwe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones