PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 429
ocen
7,4 10 1 296429
7,0 21
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Filmy o tematyce buntu.

ocenił(a) film na 4

Siema. Zna ktoś tytuły o podobnej tematyce? W sensie - bunt przeciw totalitarnej władzy itp?
Jednak nie promującego pewnych kwestii poruszonych w V?

ocenił(a) film na 9
Manor

Nie bardzo rozumiem. Jakich kwestii mają te filmy nie poruszać?

ocenił(a) film na 4
magikaok44

Promowania homo, po części islamu ( przez posiadanie Koranu zginął bodaj Gordon, gdyby nie to - żył by) + zdecydowanie antychrześcijański. Tak go odebrałem

Manor

Mi się film podobał jeśli chodzi o walkę z systemem, inwigilacją i polityką ale bardzo bardzo przeszkadzało mi w nim właśnie to co Tobie. Bardzo nie podobało mi się ten wątek antykościelny zupełni niepotrzebny gdyby nie to, to film byłby wiele lepszy.

ocenił(a) film na 4
pomysl_o_mnie

Dokładnie.
Co do filmów o jakie pytałem - Warto obejrzeć - 1984

Manor

Przede wszystkim warto przeczytać "Rok1984" Moja ulubiona książka :) A do obejrzenia polecam Equilibrium jeśli jeszcze nie widziałeś/łaś :)

ocenił(a) film na 4
pomysl_o_mnie

- łeś ;)
Equilibrium jak dla mnie - genialny.

Właśnie przymierzam się do przeczytania Roku

Manor

O tak Equilibrium to jeden z moich ulubionych filmów.
A co do książek to polecam jeszcze Folwark zwierzęcy -też Orwella, Nowy wspaniały świat -Huxley'a, My -Zamiatina :) Naprawdę warto przeczytać te książki

ocenił(a) film na 4
pomysl_o_mnie

Dzięki ;)

Manor

Spoko nie ma za co :D ;)

Manor

Hmm, polecam też Bitwa w Seattle. Pamiętam że dobry był, ale nie jest to utopijna wizja świata, a aktualne wydarzenia. Mogę jeszcze Matrix polecić, ale któż tego nie oglądał... :D

ocenił(a) film na 4
Lexian

Z miłą chęcią rzucę okiem, dzięki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones