PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 405
ocen
7,4 10 1 296405
7,0 21
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Mam manię na punkcie polskich filmów - lubię dobrze złożone zdania, poruszające fragmenty scen i ujęć, lubię też bardzo dobre napisy. Z polskich filmów wygrywają u mnie "Drzazgi", potem jest "Senność" i "Pręgi" (lubię zespół Kuczok - Piekorz). Filmy obcojęzyczne wolę oglądać z napisami, bo napisy czasem ujawniają coś ważnego (np. "Evening" - "Błędy są piękne, kotku. Błędy są częścią zabawy"). Dla takich małych chwil żyję, takie smaczki mnie zachwycają.
Z "V jak Vendetta" jest tak, że - choć oglądam film z napisami - piękna jest forma oryginalna filmu, akcent na językach Hugo Weavinga i Natalie Portman, słowa są ułożone w porządku i tak dobrane, aby chwytały za serce. Język angielski zawsze służył mi tylko po to, żeby rozumieć - ale przy tym filmie ja się tym językiem delektuję. Nawet przy Szekspirze (którego wolę w odsłonie Barańczaka) nie mam takich ciarek, jak gdy słucham, oglądam ten film. I zawsze widzę - mimo uśmiechniętej maski - kiedy aktor jest smutny: wtedy ta uśmiechnięta maska staje się jakaś dziwna, widzę jakby przez nią smutek, żałość, złość, zawiedzenie, żal i całe spektrum emocji, które wydawało by się, tylko twarz zdoła przekazać - jednak słowa, cała mowa ciała i spektrum emocji w głosie przekazują to mocniej. I dlatego ten film cenię, trzymam się go kurczowo i oglądam zawsze, kiedy mam ochotę na piękne słowa z pięknym akcentem.

ocenił(a) film na 10
julia_salwer

Przy okazji: ACTA srakta, ludzie wyszli na ulice, bo im miało zabraknąć wolności w sieci, a tymczasem powinni wyjść za ZUS i NFZ, którego nie mają-nie będą mieli, za urzędy, które wykorzystują ich tylne części ciał (łagodnie mówiąc) do swoich celów. Bez protestów ludzi ZUS jeb*ie za 10 lat, NFZ pewnie około tego okresu, a co potem będzie, nie wiadomo - o to powinni się martwić ludzie.

julia_salwer

Mnie wkurzyło to, że ci ludzie co nosili maski nie wiedzieli skąd one się wzięły co oznaczają. Jak pytałam się znajomych czego to symbol -...yyy....Anonimowości -... nie wiem :p. ;_; ? A 5 listopada to nikt nie wie. :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones